Dr. Fodor János PhD

plébános, Devecser

Letölthető anyagok:

Életrajz

Teológiai tanulmányaim befejezése után 2002-ben szentelt pappá Bosák Nándor megyéspüpök úr Debrecenben. Káplán éveim alatt a DRHE Pasztorálpszichológia szakán másoddiplomát szereztem.

2005-től 2008-ig doktori tanulmányokat folytattam a Grazi a Karl-Franz Egyetem Teológiai Karán. Közben a Gráci magyar lelkészként tevékenykedtem és osztrák plébániákon kisegíttem.

2005 és 2008 között elvégeztem Ausztria Steier tartományának szervezésében egy KIT psycho-sociális kiképzést, illetve a Graz-Seckau Egyházmegye Notfallseelsorge (szükséglekész) kiképzését. Disszertációm sikeres megvédése után a Ph. D. Doktori dokozatot a grazi Karl-FranzensUniversität Pasztorális szakán 2012. július 9-én szereztem meg. Témám: Modernes Managment als Grundlage der erfolgreichen Diakonietätigkeit. A fenti doktori oklevelet a Pázmány Péter Katolikus Egyetem 2012. szeptember 18-án honosította a 395/2012.IX.18. sz. határozatával.

2008-ban ösztöndíjam befejeződött, és főpásztorom Baktalórántházára helyezett plébánosnak. Itt összesen 8 községben voltam lelkipásztor. 2009-ben Gógánfára kerültem plébánosnak, ahol a hívek lelkipásztori ellátása, a megfelelő körülmények kialakítása rengeteg energiámat emésztette fel. Ennek ellenére elvégeztem a Magyar Máltai Szeretetszolgálat kríziscsoportjának kiképzését. 2010-ben Felsőzsolcán a Sajó és a Bódva kiömlése után önkéntes munkát végeztem, majd a 2010. október 4-én Kolontár-Devecser térségében bekövetkezett a vörösiszap katasztrófa után, 4 héten át vezettem egy lelkigondozói csoportot a helyszínen. Valószínűleg ez is közrejátszhatott abban, hogy 2011. április 30-tól Devecser és Kolontár települések plébánosa lettem. Remélem, hogy ismereteim kapcsán az iszap katasztrófa által sújtott emberek a továbbiakban is professzionális segítséget kapnak.

Beszélt nyelvek:

német - középfokú nyelvvizsga, C típusú

Cikkek

1. Fodor János: Fájdalmasan hiányzó diakóniai tevékenység - A katasztrófalelkészségről, Új ember LXV.évf. 25. 16.o.
  2. Fodor János: Kolontár - a lelkigondozó szemével, Új ember: LXVI.évf.44. 6.o
  3. Fodor János: Kolontár - Kicsit másképp
  4. Fodor János: Diakoniai tevékenység analizálása - szemléletmód váltás vagy csak szembenézés a valósággal?
  5. Fodor János: Kellenek új kihívások az egyháznak? / ”Ebben az időben” a Magyar Katolikus Egyház analízise a Gaudium et spes első fejezete alapján

Előadások

1. Katasztrófák áldozatainak lelkigondozása
  2. Fodor János: Szeretet megnyilvánulása; ökumenikus kapcsolatok a diakóniában
  3. Rekollekció 2013.04. Veszprém, Keszthely: A Hit szerepe sajátos élethelyzetekben

Lakcím:

8460 Devecser, Petőfi tér 10.

Munkahelyi email:

• Az alábbi szakokon oktat: hittanár-nevelőtanár szak, teológia szak