Testteológia konferencia élőben közvetítve

A november 6-ai testteológiai konferencia élőben is követhető az alábbi linken. A nézőknek is lehetőségük van kérdéseket feltenni az előadóknak vagy a fórumok résztvevőinek.

Tanyakollégium III.

A Lakitelek Népfőiskola Alapítvány által 2021. október 15-24. között megszervezésre kerülő, a kiskunsági tanyavilágot feltáró kutatásba főiskolánk is bekapcsolódott. Az ország több egyeteméről érkező hallgatók és oktatók, közel 50 fő, kérdőíves megkérdezés útján a tanyán élő, gazdálkodó lakosság életkörülményeiről gyűjtött adatokat. Az érintett települések a következők voltak: Ágasegyháza, Bócsa, Bugac, Csólyospálos, Fülöpjakab, Fülöpszállás, Gátér, Izsák, Jakabszállás, Jászszentlászló, Kiskunfélegyháza, Kiskunmajsa, Kömpöc, Kunszállás, Lakitelek, Móricgát, Nyárlőrinc, Orgovány, Pálmonostora, Petőfiszállás, Szank, Tiszaalpár és Tiszaug. A főiskolánk részéről Pénzes Richárd, III. éves szociális munka szakos, nappali tagozatos hallgató vállalkozott a kutatásban történő részvételre, aki dr. Ivony Éva tanárnő kíséretében és szakmai mentorálása mellett a Petőfiszálláshoz tartozó tanyákat kereste fel. Petőfiszállás 1952-ben vált önálló településsé, ehhez a községhez kapcsolódik a második legnagyobb kiterjedésű és legtöbb lelket számláló tanyavilág. A kutatás szervezéséhez a petőfiszállási Polgármesteri Hivatal munkatársai nyújtottak segítséget. A mintába a térséget jellemző, eltérő típusú tanyák mindegyikéből kerültek családok, hat nap alatt összesen 20 kérdőív született meg. A tanyakutatás 2022. tavaszán kvalitatív interjús vizsgálattal folytatódik. A kutatásról képes riport a főiskola Facebook oldalán látható.

received 1270040383421366

VEAB konferencia

"Kihívások - változó evidenciák - Albert József online emlékkonferencia" címen a VEAB Gazdaság-, Jog- és Társadalomtudomány Szakbizottság Szociológiai Munkabizottsága online konferenciát szervez.

Időpont: 2020. november 27., péntek, 10:00
Helyszín: online konferencia

Albert József szociológus, magyar nyelv és irodalom szakos középiskolai tanár, főiskolai tanár, aki több mint húsz éven keresztül vezette a Veszprémi Érseki Hittudományi Főiskolán a Szociális Munka Tanszéket, 75 éves korában elhunyt. A főiskolán eltöltött pályafutása alatt elkötelezetten dolgozott azért, hogy egy jól működő, magas színvonalú szociális munkás képzés valósulhasson meg Veszprémben. Komoly érdemei vannak a színvonalas, gyakorlatorientált képzés  megvalósításágban. A főiskola fennállása óta végzett hallgatók ma már a város és a megye meghatározó szakemberei. Albert József számos könyv, tanulmány és cikk szerzője, társszerzője.

Részletes program

A konferencia az alábbi linken lesz követhető: https://semmelweis.zoom.us/j/98342038169