Szentmisével, díjátadóval ünnepelte az új tanévet a Veszprémi Érseki Főiskola

Új hagyományt teremtve Veni Sancte szentmisével egybekötött tanévnyitót rendezett a Veszprémi Érseki Főiskola. A résztvevők az új tanév mellett a Főiskola lendületes átalakulását is ünnepelhették. Idén ugyanis több mint 120 elsőéves hallgatót köszönthetett az intézmény, ami az utóbbi évekhez képest számottevő, közel ötszörös növekedés. Amellett, hogy a Főiskola immáron 240 fős hallgatói bázissal büszkélkedhet, az oktatók száma is 38 főre emelkedett. Mindez egyértelműen mutatja, hogy a Veszprémi Érseki Főiskola mára a térség megbízható, magas nívójú hitéleti és szociális képzőhelyévé nőtte ki magát.

1

A szentmisén Dr. Udvardy György, a Veszprémi Főegyházmegye érseke köszöntötte az Főiskola hallgatóit. Homíliájában kiemelte: az elsőéveseknek egyaránt szükségük lesz bátorságra, örömre és állhatatosságra tanulmányaik során. A szentmisét követően, az évnyitón mondott köszöntőjében az érsek atya az oktatásnak az evangélium hirdetésében betöltött szerepét hangsúlyozta, valamint elmondta: az egyházmegye örömmel működteti a főiskolát, amely intézmény tudománnyal és kultúrával egyaránt segíti a társadalmat, a jövő megalapozását.

2

Az eseményen beszédet mondott Halmai Gábor önkormányzati képviselő is, aki az intézmény és a város közötti virágzó szakmai és partnerségi kapcsolat mellett felidézte: Veszprém város hallgatói a legjobb időszakban tanulhatnak a városban. A képviselő szerint a főegyházmegye és a Főiskola is óriási jelentőséggel bír a városban. 

Dr. Sebestyén József, az intézmény rektora beszédében elmondta, hogy az idei tanév az elmúlt évek legsikeresebbje, ami a növekvő hallgatói és oktatói létszám mellett több új szak indulásának és a köznevelési, illetve a szociális szektor számára nyújtott szolgáltatásoknak egyaránt köszönhető. A rektor szerint a Főiskola hallgatói a jövő oktatására készülhetnek fel a megújult intézményben. Kiemelte, a Főiskola a jövőben is dolgozni fog azon, hogy a térség mindinkább meghatározó intézményeként továbbra is virágzó partneri kapcsolatokkal, a térség igényeire reagálva, a leendő hallgatók széles közönségét megszólítva biztosítson minőségi képzést és szolgáltatásokat közösségének.

3

A tanévnyitó alkalmat nyújtott az elmúlt évek teljesítményének ünneplésére is, hiszen átadásra került a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj, amelyet Kotróczó Viktória nyert el. Ezen túl dr. Fodor János atyát főiskolai tanári kinevezése alkalmából köszöntötte a rektor, Kaszásné dr. Leveleki Magdolna pedig oktatói emlékérmet kapott kiemelkedő munkássága elismeréseként. Az ünnepély csúcseseménye a hallgatói eskütétel volt. Ezt követően a rektor valamennyi elsőéves hallgatót kézfogással köszöntötte, és fogadta főiskolai polgárrá.

4

cimer 4

Slide
Rólad szól!
Slide
Az életedről szól!
Slide
Az erkölcsi fejlődésedről szól!
Slide
A sikerességedről szól!
Slide
A tudásodról szól!
previous arrow
next arrow
We use cookies
A weboldal sütiket (cookie-kat) használ, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsa.