Stratégiai megállapodás a Veszprémi Érseki Főiskola és a Partiumi Keresztény Egyetem között

A megállapodás aláírására a Nagyváradon megrendezett IV. Interdiszciplináris Konferencián, ünnepélyes keretek között került sor. Az együttműködés egyaránt kiterjed az oktatás, kutatás, innováció és társadalmi misszió területeire.

Dr. Sebestyén József, a Veszprémi Érseki Főiskola rektora és Dr. Mészáros Ágnes Mária nemzetközi és mobilitási ügyekért felelős rektori megbízott november 24-én látogatta meg a nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetemet, egy tudományos és oktatási célú stratégiai keretmegállapodás megkötése céljából. A delegációt Prof. Dr. Pálfi József rektor és Dr. Szilágyi Ferenc, a Partiumi Keresztény Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Karának dékánja fogadta. A dokumentum aláírására ünnepélyes keretek között, a november 24. és 25. között megrendezett “IV. Interdiszciplináris Konferencia a Kárpát-medencei magyarság társadalmi és gazdasági helyzetéről” című konferencián került sor.

magallapodas patriumi

Fotó: Torkos Márk Erik /= https://www.erdon.ro/

Az együttműködés elsősorban a magyar nyelvű szociális munka és teológia területeit célozza, melyek egyaránt részét képezik a Partiumi Keresztény Egyetem és a Veszprémi Érseki Főiskola képzési profiljának. A megállapodás keretében sor kerül oktatási, módszertani, valamint képzési és tananyagfejlesztési kérdéseket érintő tudás- és tapasztalatcserére. Az intézmények részéről kutatási és tudományos projektben való együttműködés és közös konferenciaszervezés is várható. Ugyancsak kiemelt jelentőséggel bír az innovációs és társadalmi missziós tevékenységekben való összehangolt és közös munka, a családvédelem és teremtésvédelem területeire vonatkozó oktatás- és tudományszervezés. A megállapodást aláírásával Prof. Dr. Páli József rektor (PKE), Dr. Szilágyi Ferenc dékán (PKE-GTK) és Dr. Sebestyén József rektor (VÉF) hitelesítette a konferencián, ünnepélyes keretek között. A találkozó eredményességét mutatja, hogy a felek az Erasmus+ nemzetközi hallgatói és oktatói mobilitási program megalapozásáról is egyeztettek.

A sikeres stratégiai megállapodás mellett a veszprémi delegáció tagjai számos nívós előadást, kerekasztal beszélgetést is meghallgattak. A feldolgozott témák között kiemelt helyen szerepeltek a térségfejlesztés, intézményi hálózatok, gyermekvállalás, mobilitás és nyelviség aktuális kérdései. Az eseményen nyitották meg a Szálkai Tamás, Szikla Gergő és Szilágyi Ferenc szerzők nevéhez köthető “Bihar fél évezrede térképekben” című kiállítást is.

Dr. Sebestyén József rektor és Dr. Mészáros Ágnes Mária rektori megbízott megerősítette, hogy a Veszprémi Érseki Főiskola kiemelt célja további határon túli és más nemzetközi intézményekkel való partnerségi megállapodások kialakítása, így az intézmény egyre bővülő lehetőségeket kínál majd hallgatóknak és oktatóknak egyaránt.

 

Kiemelt híreink

Megjelent a vörösiszap-katasztrófa ha…

“Az élet élni akar” címmel jelent meg a Vörösiszap-kutatás 2020...

Nehéz sorsú családokat látott vendé…

Mintegy száz nehéz sorsú, nagycsaládos és menekült magyar családot láttunk...

A jóra való törekvés, az közösség…

Évzárót tartott 2022. december 12-én a Veszprém Főegyházmegyei Karitász, amelynek...

Stratégiai megállapodás a Veszprémi …

A megállapodás aláírására a Nagyváradon megrendezett IV. Interdiszciplináris Konferencián, ünnepélyes...

Események

Jelenleg nincsenek új események.

cimer 4

Slide
Rólad szól!
Slide
Az életedről szól!
Slide
Az erkölcsi fejlődésedről szól!
Slide
A sikerességedről szól!
Slide
A tudásodról szól!
previous arrow
next arrow
We use cookies
A weboldal sütiket (cookie-kat) használ, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsa.