Nyári napközis tábor a Veszprémi Érseki Főiskolán (CSP-CSBM-23-0110)

A Veszprémi Érseki Főiskolának három alapvető missziója van: 1) családvédelem, 2) hitvédelem és 3) teremtésvédelem. Az első misszióval összhangban nyújtotta be a Főiskola a pályázatát az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő 2023. évi „Családbarát munkahelyek kialakításának és fejlesztésének támogatása” c. pályázati felhívására. A pályázat részeként, annak megvalósítása által támogatni kívánjuk a Főiskolára (konferenciára, oktatásra, ügyintézésre vagy dolgozni) gyermekkel érkezők komfortérzetének javítását, a Főiskola munkatársait segítjük abban, hogy munkahelyi elkötelezettségüket és családi hivatásukat minél harmonikusabban és hatékonyabban tudják megvalósítani.

A pályázat keretében vállaltuk, hogy egy hétig segítünk a Főiskolán dolgozó gyermekes szülőknek a nyári gyermekfelügyelet megoldásában: a gyermekeket napközis tábor várta augusztus 7-e és 11-e között. A megvalósítást két pedagógus támogatta, akik egyházi iskolában dolgoznak, és évek óta rendszeresen táboroztatják az iskolájukban tanuló gyermekeket.

A táborozásban 5 és 15 év közötti gyermekek vettek részt, akik – a testvérektől eltekintve – a Főiskolán ismerkedtek meg egymással. Az első nap programjai az összeszokást célozták: színes-rajzos laminált névtáblát készítettek a gyerekek, zenét hallgattak, és meglátogatták a legközelebbi játszóteret a Jutas Vitéz kilátóval, a délután pedig társasjátékozással telt.

 1

2

3

 

A következő napok programját tovább színesítette a Veszprémi Vár és a Szent Mihály Székesegyház meglátogatása, fagyizás, kalandozás a városban, filmvetítés, kézműveskedés, táncos-mozgásos ügyességi játékok.

Az étkeztetésről a Főiskola konyhája gondoskodott: minden nap a gyermekek által kedvelt ételekből összeállított tízórai, ebéd és uzsonna várta a nyári napközis táborozókat.

4

5

6

7

A gyermekek élményekkel, kézműves alkotásokkal, új barátokkal gazdagodtak ebben a néhány napban. A tábor megvalósításában részt vevő pedagógusok megígérték, hogy a következő évi hasonló eseményben is szívesen részt vesznek. A táborozó gyerekek szüleinek nagy könnyebbséget jelentett, hogy a munkahelyre magukkal hozott gyermeküket jó kezekben, jó társaságban tudhatták, és így zavartalanul tudták végezni munkahelyi feladataikat.

Jövőre talán több gyermekkel, hosszabb időtartamban, és még gazdagabb programmal, már egy részben összeszokott csoporttal szeretnénk megvalósítani a gyermektábort.

 

Mészáros Szilvia gazdasági vezető

a tábor főszervezője

We use cookies
A weboldal sütiket (cookie-kat) használ, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsa.