Főiskolai tanári kinevezést kapott Dr. Fodor János, Főiskolánk oktatója

230915 ART 5765
Főiskolai tanári kinevezést kapott és vett át ünnepélyes keretek között Főiskolánk teológiaoktatója, pasztorálpszichológusa, Dr. Fodor János atya, balatonfüredi plébános Dr. Hankó Balázs felsőoktatásért és innovációért felelős államtitkártól 2023. szeptember 15-én, Budapesten, a Károlyi-Csekonics-palotában.
 
Dr. Fodor Jánost – teológiai tanulmányai befejezése után – 2002-ben szentelte pappá Bosák Nándor megyéspüpök, Debrecenben. Káplánévei alatt a Debreceni Református Egyetem pasztorálpszichológia szakán szerzett másoddiplomát. 2005-től 2008-ig doktori tanulmányokat folytatott a Grazi Karl-Franzens Egyetem Teológiai Karán, ahol 2012-ben – disszertációja sikeres megvédése után – pasztorálpszichológiából szerezett doktori fokozatot.
 
2008-tól plébánosi feladatokat látott el Baktalórántháza, Gógánfa, Devecser, Keszthely településeken. 2020-tól Balatonfüred plébánosa.
 
2019-től a Vörösiszap 2020 kutatócsoport tagja. A vörösiszap-katasztrófa 10 éves évfordulója alkalmából 2022-ben „Az élet élni akar” címmel jelent meg a tragikus esemény hatásait feldolgozó tanulmánykötet. Fodor János atya a tanulmánykötetben megjelent publikációja mellett a kötet szerkesztői feladatait is ellátta.
 
Szeretettel gratulálunk Tanár Úrnak!
 
230915 ART 5269
 

cimer 4

Slide
Rólad szól!
Slide
Az életedről szól!
Slide
Az erkölcsi fejlődésedről szól!
Slide
A sikerességedről szól!
Slide
A tudásodról szól!
previous arrow
next arrow
We use cookies
A weboldal sütiket (cookie-kat) használ, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsa.