Életvezetés, életvitel a Veszprém-Balaton térség kulturális életében programsorozat utolsó két foglalkozása

 

Meseműhely és játékfoglalkozás a Jutasi Köztéren - EKF programok

 

A Veszprémi Érseki Főiskola az Európa Kulturális Fővárosa programok keretében „Az ezerarcú nők” lélekfrissítő meseműhely nőknek és Problémamegoldás játszva LEGO elemekkel” címmel csoportfoglalkozásokat szervezett 2023. április 14-én és 21-én a Jutasi Köztéren.

A meseműhely keretében Nagy-Kalmár Szilvia beszélt a Veszprém-Balaton térség népmesei hagyományaira építő meseterápia gyógyító hatásáról és az alkalmazás lehetőségeiről. A résztvevők megtudhatták, hogy a meseterápia az ősi bölcsességet, tudást hordozó népmeséket hasznosítva keres megoldást a mindennapi kihívásokra. A módszer célja, hogy felszínre hozza azokat az erőforrásokat, melyek segítenek megküzdeni a külső, belső akadályozó tényezőkkel, útnak indítva a bennünk lévő hőst. A mesét ráhangoló beszélgetés, verselés, éneklés vezette be, majd a megtapasztalt élmények feldolgozását kreatív alkotómunka követte. A programon részt vevő hölgyek lélekben felfrissülve távoztak.

Április 21-én LEGO foglalkozással zárult a Veszprémi Érseki Főiskola „Életvezetés, életvitel a Veszprém-Balaton térség kulturális életében” című programsorozata.

A kiscsoportos foglalkozások során a résztvevők megtapasztalhatták, hogy az emberi kapcsolataink során felmerülő konfliktusok alkalmával, kihívást jelentő helyzetekben nem mindig tanácsra van szükségünk ahhoz, hogy megtaláljuk a megoldást, hanem arra, hogy nézőpontot tudjunk váltani. Ennek egyik eszköze egy speciális LEGO csomag volt, melyből Dr. Kaszás Ágnes coach, facilitátor instrukciói segítségével változatos, egyedi, néha meglepő építmények születtek.

A rendezvények a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program támogatásá-val jöttek létre.

cimer 4

Slide
Rólad szól!
Slide
Az életedről szól!
Slide
Az erkölcsi fejlődésedről szól!
Slide
A sikerességedről szól!
Slide
A tudásodról szól!
previous arrow
next arrow
We use cookies
A weboldal sütiket (cookie-kat) használ, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsa.