Tehetségpedagógiai konferencia zárta a Veszprémi Érseki Főiskola egyéves programsorozatát

Színvonalas konferenciával zárult a Veszprémi Érseki Főiskola egyéves tehetségpedagógiai programsorozata

tehetseg1.png

„A Tehetséggondozás pedagógiája” címmel rendezett színvonalas zárókonferenciát a Veszprémi Érseki Főiskolán működő Tehetséggondozó Központ. Az eseményt az intézmény egyéves munkáját előzte meg, amelynek során számos műhelyalkalmon, valamint jelenléti és online foglalkozáson vehettek részt a tehetséggondozás iránt érdeklődő pedagógusok. A bárki számára nyitott és ingyenes alkalmakon a tehetséggondozó, tehetségfejlesztő kollégák a hatékony módszerek mellett megismerhették egymás jó gyakorlatait, kérdéseit, nehézségeit, valamint a műhelyeken formálódó közös tapasztalati és tudásanyagból meríthettek. A résztvevők közötti tudáscserét és hálózatosodást online szakmai fórum ösztönözte.

tehetseg2.jpg

A programsorozat tapasztalatait összegző, 2023. június 23-án megrendezett zárókonferencián egyaránt szerepeltek a tehetséggondozás Bibliai vonatkozásait, neuropszichológiai hátterét, a gyógypedagógiában és különböző képzési szinteken alkalmazott jó gyakorlatokat, a mélyszegénységben élők körében végzett munkát bemutató előadások is.

tehetseg3.jpg

A programsorozat az NTP-INNOV-22-0171 Tehetségpedagógiai műhely a Veszprémi Érseki Főiskolán mint a Közép-Dunántúl régió tehetségmódszertani központja program keretében, a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával, a Nemzeti Tehetség Program támogatásával valósult meg.