Kalocsai Adrienn

• Betöltött állás: Részmunkaidős
  • Tanszékek, intézetek: Szociális Tanulmányok Tanszék

vargane kalocsai adrienn

gyógypedagógus, óvodai-és iskolai szociális segítő

Letölthető anyagok:

Születési év

1972

Végzettség

egyetem (ELTE Szociológiai és Szociálpolitikai Intézet Budapest 2001)
főiskola (Pénzügyi és Számviteli Főiskola Zalaegerszeg 1998)
főiskola (Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskola Budapest 1996)

Szakképzettség

szociálpolitikus, szakközgazda, szociális munkás

Jelenlegi munkahely, munkakör

óvodai -és iskolai szociális segítő, Alba Bástya Család-és Gyermekjóléti Központ, Székesfehérvár

Eddigi szakmai gyakorat

- 1995 – 1996 között gyámügyi előadóként a gyermekek ideiglenes elhelyezésével, intézeti nevelésével, állami gondozásba vételével és a családjogállás rendezésével kapcsolatos ügyeket intéztem.
- 1995 – 1997 között hátrányos helyzetű fiatalok részére, prevenciós jellegű ifjúsági csoportot vezettem a Veszprémi Alkohol és Drogsegély Ambulancia megbízásából.
- 2000 – 2001 között konfliktuskezelő csoportot vezettem a Veszprémi Büntetés-végrehajtási Intézetben a Nyíregyházi Népfőiskola felkérésére.
- Szakmai Konferencia szervezése: A romák társadalmi – szociális helyzete Magyarországon témakörében (VHF, Veszprém, 2002).
- 2011 – ben részt vettem a Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata Koncepciójának felülvizsgálatában.
- Szakmai Konferencia szervezése: Iskolai Szociális Munka (VHF, Veszprém, 2012)
- 2012 – ben a VHF Szociális Munkás Tanszék kollégáival elkészítettük Veszprém Város Idősügyi Koncepcióját.

Szociális kutatások:

• A nappali ellátásban részesülő értelmi akadályozottak és családjaik helyzete Veszprémben (2000);
  • Hajléktalanság Veszprémben (2003/2004);
  • Gettósodás Veszprémben (2004/2005)
  • Droghasználat a veszprémi egyetemista fiatalok körében (2006/2007);
  • A középsúlyosan/súlyosan értelmi fogyatékos felnőtt korú személyek és családjaik integrációs esélyei Veszprém megyében (2008);
  • Agresszió Veszprém általános iskoláiban (2010);
  • Gettósodás Veszprémben (2010/2011).

Publikációk

Könyvrészletek:

1.Hajléktalanok Veszprémben – A szociális munka lehetőségei. Albert József – Kalocsai Adrienn: Romák, hajléktalanok Veszprémben, VHF. Veszprém, 2006. 53 – 113 old.

Szerkesztések:

1. Pap Józsefné: Gyógypedagógiai alapismeretek. Veszprém, 2004.
  2. Pap Józsefné: Szociális munka fogyatékosokkal. Veszprém, 2004

Cikkek:

1. A nappali ellátásban részesülő értelmi akadályozottak és családjaik helyzete Veszprémben; Szociális Munka 2001/3 sz. 163 – 194 old.
  2. Esetismertetés: egy viselkedési zavarral küzdő fiatal problémájának rendszerszempontú bemutatása; Studia Wesprimiensia, 2003/I. – II.
  3. A hajléktalanság megjelenési formái Veszprémben; Studia Wesprimiensia, 2004/I. – II. 289 – 324 old.
  4. Hajléktalanok Veszprémben – A szociális munka lehetőségei; A szegénység, az egészség és a társadalmi kirekesztettség – A roncstársadalom szociológiai és társadalomgazdaságtani dimenziói, Comenius Kft. Pécs, 2007. 232 – 272 old.
  5. Droghasználat a veszprémi egyetemista fiatalok körében (társszerzők: Albert József, Bálint Bánk, Dávid Beáta); Studia Wesprimiensia, IX. évfolyam, 2007. I. – II. 159 – 194 old.
  6. A Veszprémi Érseki Hittudományi Főiskola szociális munkás képzésének terepgyakorlata (társszerző: Magvas Mária); Terepgyakorlati vademecum, Szekszárd – Budapest, 2009. 69 – 85 old.
  7. Agresszió Veszprém általános iskoláiban – ahogy az osztályfőnökök látják (társszerzők: Albert József, Bálint Bánk); Új Pedagógiai Szemle, 2011 / 1 – 5, 23 – 49 old.
  8. A „Pokoli torony” – gettósodás Veszprémben (társszerző: Albert József); Esély, 2009 / 4,
  9. A középsúlyosan/súlyosan értelmi fogyatékos felnőtt korú személyek és családjaik integrációs esélyei Veszprém megyében, (társszerző: Dávid Beáta) Gyógypedagógiai Szemle 2012 / 3 sz.

Előadások:

1. Együttműködési lehetőségek a gyakorlati képzések terén (társelőadó: Czövek Andrea); Szociális képzés 2000 – ben, (tudományos és módszertani konferencia) Szekszárd, 2000.
  2. A hajléktalanság megjelenési formái Veszprémben; Szegénység, egészség, társadalmi kirekesztettség, MTA VEAB Szociológiai Bizottságának konferenciája, Veszprém, 2005. nov. 18.
  3. Segítők szerepe az integrációban; Fogyatékosok integrációja a többségi oktatásban, Padányi Bíró Márton Római Katolikus Gyakorlóiskola, Veszprém, 2006. január 6.
  4. A pokoli torony – gettósodás Veszprémben. (társelőadó: Albert József) Merre tart a magyar vidék? A vidék szociális problémái. MTA VEAB Szociológiai Bizottságának konferenciája, Veszprém, 2007. nov. 17.
  5. „Pokoli torony” – gettósodás Veszprémben (társelőadó: Albert József); Szegénység, kirekesztődés, szegregáció; Szakmai Nap, VHF, 2008, november 19.
  6. A középsúlyosan/súlyosan értelmi sérült felnőtt korú személyek és szüleik foglalkoztatottsági mutatói Veszprém megyében; Hátrányos helyzetű társadalmi csoportok a munkaerőpiacon, MTA VEAB Szociológiai Bizottságának konferenciája, Veszprém, 2011. szept. 24.
  7. Vertikális közösség rehabilitáció a Magyar Máltai Szeretetszolgálat jelenlétével, A válságok természetrajza, kiútak és alternatívák, MTA VEAB Szociológiai Bizottságának konferenciája, Veszprém, 2012. november. 10.
  8. A középsúlyosan/súlyosan értelmi sérült felnőtt korú személyek és a róluk gondoskodó családtagok beilleszkedési esélyei Veszprém megyében, Veszprém Megyei Fogyatékos Személyek, Pszichiátriai és Szenvedélybetegek Integrált Intézménye Szakmai Napja, 2012. szept. 25.

Közélet:

• MTA-VEAB Szociológiai Munkabizottság tagja
  • Magyarországi Iskolai Szociális Munkások Egyesületének tagja
  • Az alábbi szakokon oktat: iskolai szociális munka, szociális munka BA szak