Dr. Hudi József CSc főiskolai docens

hudi jozsef1CSc főiskolai docens

Letölthető anyagok

Szakmai önéletrajz

Dr. Hudi József 1956. február 24-én született Tapolcán. Gyermekkorát német nemzetsiégi faluban, Pénzesgyőrött töltötte. Veszprémben, a Lovassy László Gimnázium és Közlekedésgépészeti Szakközépiskolában érettségizett 1974-ben. A katonai szolgálat letöltése (1974–1975) után a Pécsi Tanárképző Főiskola magyar-történelem szakán folytatta tanulmányait és szerzett tanári oklevelet 1979-ben, majd 1987-ben az ELTE BTK levéltár szakán levéltárosi diplomát. A történelemtudományok kandidátusa 1994 óta. Az MTA Köztestületének tagja. 1997 óta oktat a Veszprémi Érseki Hittudományi Főiskolán. Külső konzulensként segíti az ELTE BTK Doktori Iskolái (kiemelten a Gazdaság- és Társadalomtörténeti Tanszék mellett működő Doktori iskola) hallgatóinak munkáját, felkért bizottsági tagként rendszeresen részt vesz a doktori védéseken, illetve a habilitációs eljárásokon. 2012-ben a 18. század problémáival foglalkozó, dr. Szijártó István vezette szakszemináriumon az alfabetizáció-kutatás módszereiről és eredményeiről tartott előadásokat a doktorandusz hallgatóknak.

Munkahelyei: segédlevéltáros, levéltáros, főlevéltáros a Veszprém Megyei Levéltárban (1979–1997); főlevéltáros, tudományos főmunkatársa a Székesfehérvári Megyei Jogú Város Levéltárban (1998–1999), tudományos főmunkatárs, majd levéltárvezető a Dunántúli Református Egyházkerület Levéltárában (1999-től).

Külföldi szakmai tanulmányutakat tett Ausztriában, Hollandiában, Romániában, Ukrajnában, Szerbiában, Szlovéniában. Az elmúlt években nemzetközi történeti konferenciákon vett részt Szlovákiában és Szlovéniában.

Kutatási terület: 18–19. századi társadalom-, művelődés-, közigazgatás-történet. Eddig 20-nál több önálló kötete, 600-nál több tudományos cikke, tanulmánya jelent meg.

Történeti műveinek válogatott bibliográfiája

Letölthetők