A személyi jövedelemadó 1%-os felajánlásából befolyt összeget a Főiskola a könyvtár fejlesztésére fordította.

Szolgáltatások

Kézikönyvtár és olvasóterem

A könyvtárban több mint 30 ezer könyv és folyóirat áll az olvasók rendelkezésére. Gyűjteményünk elsősorban a teológia és a társadalomtudomány területeit foglalja magába. A fő tudományterületek mellett a filozófia, pszichológia, etika, társadalomtudományok (szociológia, statisztika, politológia), jog, művészettörténet, történelem (egyetemes és magyar), egyház- és vallástörténet témakörében is gyarapítjuk állományunkat.

Folyóirattárunkban több mint 20 nyomtatott folyóiratot olvashatnak a teológia, a szociális munka és a pedagógia területéről. Valamint könyvtárunkban hozzáférést biztosítunk az online elérhető folyóiratokhoz is.

A könyvtárba beiratkozhatnak:

1. a Veszprémi Érseki Főiskola oktatói, tanárai és egyéb munkatársai

2. A Főiskola hallgatói

3. A Veszprémi Főegyházmegye papjai és civil dolgozói

4. A Pannon Egyetem oktatói, tanárai és hallgatói

5. A Veszprémi Főegyházmegye területén állandó lakcímmel rendelkező magyar állampolgárságú lakosok

Kölcsönzési joggal az a-c) ponthoz tartozók rendelkeznek.

A beiratkozás mindenki számára ingyenes.

Kölcsönzés

A főiskola tanárai, dolgozói és hallgatói, valamint a Veszprémi Főegyházmegye papjai és dolgozói számára a könyvtár dokumentumai kölcsönözhetőek.

Kivételt képeznek az alábbi dokumentumok:

• Kézikönyvtár
  • 1940 előtt nyomtatott könyvek
  • Folyóiratok
  • Szakdolgozatok, kéziratok
  • Médiatár

Egy időben az oktatóknál max. 10, hallgatóknál max. 8 db dokumentum lehet kikölcsönözve.

A kölcsönzési idő: oktatóknál 1 szemeszter ideje, hallgatóknál négy hét.

Hosszabbítási lehetőség: 2 alkalommal

Egyes 10 db-nél több példánnyal meglévő tankönyvek esetében lehetőség van egész szemeszterre történő kölcsönzésre.

A késedelmesen visszahozott dokumentumokért késedelmi díjat számolunk fel, melynek értéke: 20 Ft/nap/kötet.

A hosszabbítás a könyvtár internetes katalógusán keresztül is kérhető.

A beiratkozott olvasók, az online katalógus „bejelentkezés” feliratú ikonjára kattintva, majd a vonalkód és a jelszó begépelésével tekinthetik meg az adataikat, és a kikölcsönzött dokumentumokat. Itt kérhető a lejárt dokumentumok meghosszabbítása is, melyet a rendszer automatikusan végez.

Előjegyzés

Előjegyzést a könyvtárban személyesen lehet kezdeményezni.

Könyvtárközi kölcsönzés

Kölcsönzési joggal rendelkező olvasók könyvtárközi kölcsönzést is kérhetnek, amennyiben betartják a könyvtárközi kölcsönzés szabályait és viselik az esetlegesen felmerülő költségeket.

Az igényelt könyv felhasználásával kapcsolatban követni kell a küldő könyvtár előírásait.

Fénymásolás

A könyvtár fénymásolási lehetőséget biztosít térítés ellenében a régi könyves állomány és a kézirattár (szakdolgozatok) kivételével valamennyi dokumentumára. A másolatszolgáltatás során be kell tartani a hatályos szerzői jogi törvényeket.

Szkennelés

Lehetőség van az olvasó által hozott saját, vagy a könyvtár állományában lévő, szerzői jogvédelem hatálya alá nem tartozó dokumentumok önálló szkennelésére.

Internethasználat