Miért kollégium?

Mert a kollégiumi élet nagyszerű! – vallja sok fiatal. A kollégium az a hely, ahol a hallgatók közösségben érezhetik magukat, lehetőségük van a nyugodt tanulásra, kikapcsolódásra, és egész életre szóló barátságokat köthetnek egymással.

A Veszprémi Érseki Főiskola Kollégiuma a városközponthoz közel, parkosított, szép természeti környezetben helyezkedik el, a város csendesebb részén. Az elhelyezés kétágyas, erkélyes lakószobákban történik, szobánként saját zuhanyzóval és mosdóval. A szinteken közös teakonyha található, amely a főzéseknek és a jóízű beszélgetéseknek ad helyet. A kollégium rendelkezik ping-pong teremmel, közösségi térrel és kápolnával, ami a lelki feltöltődést biztosítja az erre vágyóknak.

Emellett az egyetemi lelkészség szervezésében zajló programok, rendszeres találkozások is lehetőséget adnak az itt lakók számára, hogy Isten a hétköznapjaikban útmutató módon jelen legyen. Kollégiumunk nagy hangsúlyt fektet az itt lakó hallgatók közösséggé formálására. A filmklubok, a társasjáték-estek és a közösségi alkalmak segítik a szabadidő hasznos eltöltését, a kikapcsolódást. Veszprém fekvéséből következően páratlan lehetőség nyílik gyalogos, kerékpáros kirándulásokra, a város és a környék nevezetességeinek megismerésére. Ami itt várhat rád, az egy jól összekovácsolódott, családias közösség. További szolgáltatásként jelenik meg  az épület teljes WIFI lefedettsége. Szabad kapacitás esetén szívesen fogadjuk más felsőoktatási intézmény hallgatóit is. Külön figyelmet fordítunk a levelező képzésben résztvevő hallgatók elhelyezésére is. A konzultációk ideje alatt 2-3 ágyas szobákban helyezzük el a szállást igénylőket.

Várunk szeretettel a kollégiumunkba, ha:

• VESZPRÉMBEN folytatod felsőfokú tanulmányaidat.

• CSALÁDIAS és nyugodt környezetre vágysz.

• NYITOTT vagy a keresztény értékekre.

• Szeretnél új embereket megismerni, és életre szóló BARÁTSÁGOKAT kötni.