Hittanár-mentor és pedagógus-szakvizsga szak

A Veszprémi Érseki Főiskola megfelelő számú jelentkező esetén elindítja a hittanár-mentor és pedagógus-szakvizsga szakirányú továbbképzési szakot.

A KÉPZÉS CÉLJA:

Olyan szakemberek képzése, akik szakszerű, hatékony támogatást képesek nyújtani a tanárjelölt számára a nevelési-oktatási intézménybe való beilleszkedéshez a köznevelési intézmény működésének megismeréséhez, az intézmény és a hittanár közötti olykor terhelt kapcsolati jellemzők megértéséhez, valamint a mentori munka módszertani fejlődéséhez.

A KÉPZÉS TARTALMA:

A képzés keretében a résztvevők többek között megismerkednek a hitéleti szakban rejlő módszertani és didaktikai lehetőségekkel, a vitakultúra, a konfliktuskezelés és a mentorálás alapvető módszereivel, valamint az önismeret-fejlesztés gyakorlatban történő alkalmazásával. Betekintést nyernek a köznevelési intézmény működésébe, a nevelő-oktató munka tervezésébe, szervezésébe és megvalósításába, valamint a mentori munka komplex feladatrendszerébe. Bővítik tudásukat a pedagógia és pszichológia területén.

A KÉPZÉS SAJÁTOSSÁGAI:

• gyakorlatorientált, speciális és újszerű ismeretek;

• magas szakmai felkészültséggel és naprakész gyakorlati tudással rendelkező oktatók;

• támogató és hallgatóbarát környezet;

• pedagógusbarát képzési rend;

• kedvezményes költségtérítési díj.

KÉPZÉSI IDŐ: 4 félév.

KÉPZÉSI DÍJ: 135.000,- Ft/félév.

A JELENTKEZÉS FELTÉTELEI:

1. az alábbi alapképzési szakok valamelyikén (korábban főiskolai szintű képzésben) szerzett végzettség és szakképzettség: csecsemő- és kisgyermeknevelő alapképzési szak, gyógy-pedagógia alapképzési szak, konduktor alapképzési szak, óvodapedagógus alapképzési szak, szakoktató alapképzési szak, tanító alapképzési szak, vagy

2. az alábbi mesterképzési szakok valamelyikén (korábban egyetemi szintű képzésben) szerzett végzettség és szakképzettség: gyermekkultúra mesterképzési szak, gyógypedagógia mester-képzési szak, logopédia mesterképzési szak, vagy

3. bármely szakterületű tanári szak valamelyikén (korábban főiskolai vagy egyetemi szintű képzésben) szerzett végzettség és szakképzettség és

4. legalább három év pedagógus-munkakörben eltöltött szakmai gyakorlat.

A JELENTKEZÉS MÓDJA: az intézmény honlapján található jelentkezési lapon, postai úton.

ELÉRHETŐSÉGEK

Cím: 8200 Veszprém, Jutasi út 18/2.

Telefon: (88) 542-713

Honlap: https://ersekifoiskola.hu/