A Központ bemutatkozása

A Mentálhigiénés Központ helye és szerepe a Főiskolán

Az intézeti jogállású szervezeti egység egyéni, illetve csoportos mentálhigiénés foglalkozásokat, tréningeket fejleszt és szervez, valamint tanácsadást végez. A Központ a Főiskola önálló szervezeti egységeként működik, és a különböző szolgáltatásokat, szupervíziós folyamatokat nemcsak megtervezi és kidolgozza, hanem azokat – szükség szerint külső szakemberek bevonásával – meg is valósítja.

A Központ munkatársai: szakképzett pszichológusok, coach-ok és terapeuták.

Főbb tevékenységi területei, szolgáltatásai:

• egyéni és csoportos mentálhigiénés foglalkozások, tréningek;
  • pszichológiai tanácsadás;
  • szupervízió.

A Központ fő tevékenységi területei a konvencionális pszichológiai és mentálhigiénés szolgáltatások: pszichológiai meghallgatás, tanácsadás, kísérés, terápia, szupervízió. Ezek kiegészül(het)nek normatív krízisintervencióval, valamint személyiség- és önismeret-fejlesztéssel.

Célcsoport:

• felnőttek (pedagógusok, a szociális ágazatban dolgozók);
  • fiatalok: (pályaválasztás előtt álló középiskolások, pályanyitási nehézségekkel küzdők);
  • lelkiválságban, életvitel-krízisben lévő egyének, házaspárok, családok.

A szolgáltatásokat a Magyar Állam és a Veszprémi Érseki Főiskola fenntartója, a Veszprémi Főegyházmegye között létrejött FEIF/644/2022-ITM_SZERZ számú közfeladatfinanszírozási szerződés keretében nyújtott állami támogatásból valósítjuk meg. A szolgáltatások − a hivatkozott szerződés értelmében – első ütemben a Veszprémi Érsekség köznevelési és szociális intézményei, egy második ütemben pedig a Veszprém megyei tankerületek köznevelési intézményei számára érhetők el díjmentesen.

Veszprém, 2023. március 1.