Pedagógus szakvizsga (tehetséggondozás, tehetségfejlesztés tanulmányterületen)

A Veszprémi Érseki Főiskola megfelelő számú jelentkező esetén elindítja a pedagógus szakvizsga (tehetséggondozás, tehetségfejlesztés) szakirányú továbbképzési szakot.

A KÉPZÉS CÉLJA:

A különleges bánásmódot igénylő gyermekek, tanulók neveléséhez, oktatásához speciális módszerek szükségesek. Vajon azt is tudjuk, hogy nekünk, nevelőknek, pedagógusoknak és intézményvezetőknek is speciális módszertani ismeretekre van szükségünk az egy vagy több tehetség- és képességterületen kiemelkedő gyermekek sikeres neveléséhez? Képzésünk célja felkészíteni a pedagógusokat a tehetség felismerésére és gondozására, valamint az erős oldalakra összpontosító tehetségfejlesztés mellett a tehetséggel együtt járó gyenge oldalak kiegyensúlyozására. Ha kihívást érez a jövőt formálni képes tehetségek felkészítésére, köztünk a helye!

A KÉPZÉS TARTALMA:

A képzés keretében a résztvevők többek között megismerkednek a pedagógiai folyamat tervezésének, a köznevelési intézmények működésének és jogi szabályozásának alapjaival. Betekintést nyernek a pedagógus tevékenységét segítő új módszerekbe, eljárásokba, bővítik tudásukat a tehetséggondozás, tehetségfejlesztés területén.

A KÉPZÉS SAJÁTOSSÁGAI:

• gyakorlatközpontú ismeretek átadása és kompetenciafejlesztés korszerű digitális oktatástechnikai környezetben;
  • ágazati tapasztalatokkal rendelkező magasan kvalifikált oktatók;
  • támogató, hallgatóbarát környezet és rugalmas tanterv;
  • kedvező költségtérítési lehetőségek.

KÉPZÉSI IDŐ: 4 félév.

KÉPZÉSI DÍJ: 150.000,- Ft/félév

A JELENTKEZÉS FELTÉTELE: egyetemi vagy főiskolai szintű pedagógus szakképzettség és legalább 3 év pedagógus munkakörben szerzett gyakorlat.

A JELENTKEZÉS MÓDJA: az intézmény honlapján található jelentkezési lapon, postai úton.

ELÉRHETŐSÉGEK:

Cím: 8200 Veszprém, Jutasi út 18/2.