Nehéz sorsú családokat látott vendégül a Veszprém-Főegyházmegyei Karitász a Főiskolán

Mintegy száz nehéz sorsú, nagycsaládos és menekült magyar családot láttunk vendégül 2022. december 22-én a Veszprémi Érseki Főiskolán. A Veszprém-Főegyházmegyei Karitász szervezésében, a Veszprémi Érsekség és az érseki főiskola jóvoltából, valamint a Máltai Szeretetszolgálat közreműködésével közös ünnepi ebéden vehettek részt a meghívottak.

Sebestyén József, az érseki főiskola rektora köszöntőjében kiemelte, hogy „egyetlen szeretetlakoma, Jézusnak egyetlenegy asztalhoz hívása történelmet írt: annak köszönhetjük, hogy itt vagyunk most együtt. Egy vacsora, amelyet mindannyian megérdemeltünk. Egy ebéd, amelyet megérdemeltek Önök, akik itt vannak.

caritasebed7 scaled Caritas copy

Forrás és részletek: