Megjelent a vörösiszap-katasztrófa hatásait feldolgozó tanulmánykötet a Veszprémi Érseki Főiskola gondozásában

“Az élet élni akar” címmel jelent meg a Vörösiszap-kutatás 2020 kutatócsoport tudományos munkáját összegző tanulmánykötet. A kutatás interdiszciplináris megközelítésben, a Társadalomtudományi Kutatóintézet támogatásával zajlott. A tanulmánykötet a Veszprémi Érseki Főiskola folyóiratában, a Studia Wesprimiensia különszámában jelent meg.

A vörösiszap-katasztrófa 10 éves évfordulója alkalmából „Az élet élni akar” címmel jelent meg a tragikus esemény hatásait feldolgozó tanulmánykötet. A kiadványban megjelent tanulmányok alapját nyújtó kutatásra 2020-ban került sor Bartal Anna Mária, Ferencz Zoltán, V. Komlósi Annamária, Fodor János, Kovács Edit, Kecskés Gábor és Sarlós Gábor közreműködésével. A Vörösiszap-kutatás 2020 kutatócsoport munkája kiterjedt a katasztrófa-esemény társadalmi, gazdasági, szociális, politikai és lélektani vonatkozásainak vizsgálatára, így több tudományterület számára is releváns eredmények születtek. A felmérés tudományos értékét az időbeli összehasonlíthatóság, a komparatív vizsgálat lehetősége is erősíti, hiszen a kutatásra hasonló céllal – több tudományterület, például a teológia és a pszichológia kisebb hangsúlya mellett – már 2013-ban is sor került. A kutatás interdiszciplináris karaktere a tanulmánykötetben feldolgozott témák variabilitásában is megmutatkozik. Az összetett társadalmi hatások mérésén túl a szerzők vizsgálata a válság pszichológiai következményeire, a segítőkapcsolatok szerepére, az eseményekkel kapcsolatos emlékezet változására, illetve a károsultak intézményi bizalmának alakulására is kiterjedt.

Studia Wesprimiensia Vorosiszap borito

A kötet borítója

A kutatási jelentésként is értelmezhető írások a Veszprémi Érseki Főiskola gondozásában, az intézmény folyóiratának, a Studia Wesprimiensia különszámában jelentek meg. A tanulmánykötet publikálása jól illeszkedik a Főiskola komplex társadalmi és tudományos szerepvállalásának megújulásához, amelynek értelmében az intézmény válaszokat kíván adni a Kárpát-medencei magyarságot érintő egzisztenciális, vallási, kulturális, szociális, morális és gazdaságetikai kérdésekre, és részt vállal a társadalmi-nemzeti traumák feloldásában is. A tanulmányok megjelenésének teljes körű finanszírozásával a Főiskola a fenti misszióját igyekszik betölteni, és támogatni kívánja ezen egyedülálló kutatásoknak a különböző társadalmi alrendszerekben való közvetlen hasznosulását.

A vizsgálatot a Társadalomtudományi Kutatóintézet, a megjelenést a Veszprémi Érseki Főiskola támogatta. A kötet – nyomtatott formátumban – kizárólag a Főiskola rektori titkárságán vásárolható meg.

cimer 4

Slide
Rólad szól!
Slide
Az életedről szól!
Slide
Az erkölcsi fejlődésedről szól!
Slide
A sikerességedről szól!
Slide
A tudásodról szól!
previous arrow
next arrow
We use cookies
A weboldal sütiket (cookie-kat) használ, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsa.