Egyházi kéziratok a középpontban – VI. Scriptorium-konferencia a Veszprémi Érseki Főiskolán

Scriptorium VEF

A Gizella-napi rendezvények sorában, május 10–11-én tartják Veszprémben, az Érseki Főiskolán – az Országos Katolikus Gyűjteményi Központ, a PPKE BTK Klasszika Filológia Tanszéke és az ELKH BTK Moravcsik Gyula Intézete közös szervezésében – a VI. Scriptorium Konferenciát, amelynek középpontjában a kéziratosság, különösen az egyházi kéziratosság áll.

A rendezvényről – a fenti bevezetővel – a Magyar Kurír tudosít.

A több éve rendszeresen megrendezett tudományos tanácskozáson olyan referátumok hangzanak el, amelyek valamiképpen kapcsolódnak a kéziratosság fogalmához.

A témák között kódexek, kéziratos művek, feljegyzések, kéziratos áhítati irodalom, kéziratos énekeskönyvek, tanári följegyzések, a könyvtárak állományában őrzött művekbe – főleg ősnyomtatványokba vagy régi nyomtatványokba – írt bejegyzések, marginális kommentárok, valamint egyes gyűjtemények kéziratos állományának bemutatása is szerepel.

A konferencia részletes programja és programfüzete ITT olvasható.

A konferencia előadásai az alábbi teams-linken on-line is követhetők.