A Veszprémi Érseki Főiskola ad otthont a „Víziók Európáról” című nemzetközi teológiai konferenciának

fejlec esct

A Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola, az Európai Teológiai Társaság, a Veszprémi Főegyházmegye és a Veszprémi Érseki Főiskola együtt rendezi a „Víziók Európáról” című nemzetközi konferenciát február 16-19. között, Veszprémben.

A Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program támogatásával megvalósuló eseményre 15 európai országból érkeznek teológusok és egyetemi hallgatók. A többnyelvű programban helyet kaptak plenáris és szekcióelőadások, vitafórumok, World Café csoportbeszélgetések és kulturális rendezvények is.

A nyitónapon Udvardy György veszprémi érsek, Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter, Margit Eckholt az Európai Teológiai Társaság elnöke, Kovács Gusztáv alelnök és Sebestyén József, az eseményt befogadó Veszprémi Érseki Főiskola rektora is beszéddel köszönti a résztvevőket. A konferencia minden érdeklődő számára nyitott.

Program és további információ: https://pphf.hu/veszprem-2023/

lablec esct