ITDK konferencia 2016.

Beszámoló az Intézményi Tudományos Diákköri Konferenciáról

Nagy kíváncsisággal ugyanakkor félelemmel is vágtam bele az intézményi diákköri konferencia nevezésébe. Mivel lehetett a szakdolgozat egy bizonyos részével indulni, ezt kihasználva nyújtottam be a jelentkezésem a versenyre. Dolgozat témám (Hallássérültek elhelyezkedési esélyei a veszprémi munkaerőpiacon) fontossága és megélt tapasztalataim miatt tartottam fontosnak átadni a megszerzett tapasztalatokat, hogy a jövőben lehessen javítani a hallássérültek elhelyezkedési lehetőségén. A versenyen szóban előadást kellett tartani az általunk választott dolgozatról. Sosem szerettem szerepelni, de mivel fontosabbnak tartottam az általam képviselt témát és az ismereteim átadását túllendített a lámpalázon. Nem mondom, hogy nem izgultam, de a cél lebegett a szemem előtt: elmondhassam, hogy a hallássérültek is képesek teljesíteni ugyanúgy, esetleg jobban, mint ép társaik. Számomra pozitívan ért véget a verseny, az előadásomat a lehető legjobbra értékelték, ezért úgy vélem megérte vele dolgozni. Tapasztalatszerzésnek sem volt utolsó, hogy kipróbáljam magam egy új helyzetben.

Pócza Barbara szociális munkás hallgató