Szenátus

A Szenátus elnöke:

Dr. Sebestyén József rektor

A Szenátus tagjai:

1. hivatalból: a rektor, a tudományos és oktatási feladatokat ellátó rektorhelyettes (a rektorhelyettesi pozíció jelenleg betöltetlen) ;
  2. az állandó bizottságok elnökei (jelenleg a Minőségbiztosítási Bizottság elnöke: 1 fő):
    Prof. Dr. Birher Nándor tölti be;
  3. tanszékvezetők[1], a Főiskolán oktatott tudomány- és képzési területek[2] képviseletében egy-egy szakvezető (a jelenlegi hatályosság alatt összesen 3 fő)[3]
    Bölcsészet és Társadalomtudományi Tanszék: betöltetlen;
    Mentálhigiénés Központ: Faragó Tamás;
    Pasztorális Intézet: Kaszap Viktória;
    Pedagógia Tanszék: Bognárné dr. habil. Kocsis Judit;
    Szociális Tanulmányok Tanszék és szociális munka BA-szak: Kaszásné dr. habil Leveleki Magdolna;
    Tehetséggondozó Központ: betöltetlen;
    Teológia Tanszék: betöltetlen
    töltik be;
  4. a nem-oktató, nem-kutató munkatársak képviseletében a gazdasági vezető:
    Mészáros Szilvia gazdasági vezető tölti be.
  5. a fenntartó képviseletében a Nagykancellár delegáltja (1 fő):
    Dr. Takáts István főiskolai tanár tölti be.
  6. a hallgatói önkormányzat delegáltja (1 fő);
  7. amennyiben a Szemináriumban az Ordinárius döntésének megfelelően folyik papképzés, annak rektora és főduktora (2 fő)[4] (jelenleg betöltetlenek).

[1] Amennyiben a tanszék- és szakvezetői munkakört ugyanaz a személy tölti be, az értelemszerűen 1 tagságnak minősül. Amennyiben a két munkakört két személy tölti be, az két tagságot jelent.

[2] Amennyiben egy képzési területen több szakvezető van, a szakvezetők minősített többséggel vagy konszenzussal jelölik ki önmaguk közül a delegált személyét. Amennyiben nincs konszenzus, a magasabb hallgatói létszámú szak vezetője kap meghívást a rektortól a testületbe.

[3] Amennyiben a Főiskolán bővül a tudományterületek köre, a szakvezetői képviselet magasabb lesz.

[4] Amennyiben a Szeminárium működése az Ordinárius döntése értelmében szünetel, a tagság teljes létszáma két fővel kevesebb, és ilyenkor ezt kell figyelembe venni a határozatképesség megállapításánál is.

A Szenátus határozatai megtalálhatók az alábbi csatolmányokban.