Nemeshegyi Péter jezsuita: A vallások háborút és békét előmozdító szerepe

Moderátor: Trosits András főiskolai docensnemeshegyi peter

Született 1923-ban Budapesten,1944-ben államtudományi doktorátust szerzett a budapesti egyetemen, ugyancsak 1944-ben belépett a jezsuita rendbe, a római Gergely egytemen tanult, ahol 1956-ban megszerezte a teológiai doktorátust. Szakdolgozata órigenészről szólt. 1956-tól 1993-ig a tokiói Sophia egyetem teológiai karának professzora. 1969-től 1974-ig VI. Pál pápa kinevezése alapján a Nemzetközi Teológiai Bizottság tagja. 1993-tól újra Magyarországon működik, a zsámbéki Apor Vilmos Főiskola teológiai tanszékének tanszékvezető tanára, és több más főiskolán és egyetemen is tanít. Számos könyvet írt japánul, magyarul, németül, angolul, franciául. Legújabb könyvei: Vissza a gyökerekhez (Szent István Társulat), Pipacsok dalolnak (Korda kiadó).

A 21.században kultúrkörök összecsapásától kell tartani. A különböző vallások pedig a múlt század közepétől kezdve egyre nagyobb szerepet játszanak az emberek mentalitásában. A múltban a vallások gyakran háborúknak és erőszakoskodásoknak voltak okozói. A jelenben viszont a kontroverziáról kezdünk áttérni a dialógusra. A Vallások Világparlamentjének békekiáltványa ígéretes. Az egyes nagy vallásoknak hatalmas béketeremtő potenciálja van, amelyet ki kell aknázni.

CSATOLMÁNYDÁTUM
PDF iconaz előadás teljes szövege 2013.11.26.

A rendezvény dátuma: 2003. november 6., csütörtök