Minőségpolitika

A Veszprémi Érseki Főiskola minőségpolitikai nyilatkozata

„A Veszprémi Érseki Főiskola alapvető célja és vállalása, hogy az intézmény a térségben meghatározó szellemi központtá váljon, egyben olyan tudásmegosztó és értékmentő erőtérré fejlődjön, amelyet a keresztény kultúrára épülő erkölcsi rend, a minőségtudat, a társadalmi felelősségtudat és az ezeket megvalósító kezdeményezőkészség, aktivitás jellemez.

A Főiskola hitvallása és – a hitre nevelésre, az oktatásra, a szociális támogató tevékenységre és a morális értékek áthagyományozására irányuló – küldetéstudata a Szentírásban, a Szent Hagyományban és az Egyház tanításában évezredek alatt felhalmozódott tudásból, tapasztalatokból és mintákból forrásozik.

Felelősséget vállalunk:

• a minőségi és korszerű tudásátadás;
  • a tudományosság eszméinek elmélyítése;
  • az akadémiai szabadság megtartása;
  • a hallgatók személyiségének, képességeinek és tehetségének fejlesztése iránt.

Elkötelezettek vagyunk abban, hogy:

• hallgatóink a társadalom megbecsült tagjaivá váljanak, és
  • adaptív módon tudjanak érvényesülni az egyre dinamikusabban változó munkaerőpiacon.

Kiemelt célunk:

• a kutatómunka és a kutatásfejlesztő tevékenység magas szintű megszervezése;
  • a kiépített minőségbiztosítási rendszer működésének nyomon követése és fejlesztése;
  • a minőségfejlesztés és az intézményfejlesztés stratégiai elemeinek integrálása;
  • a térség oktatási, gazdasági szereplőivel való folyamatos kapcsolattartás, a hálózatosodás előmozdítása.

Küldetésünknek tartjuk (az oktatási és kutatási alaptevékenység magas szintű művelése mellett):

• az Egyház missziós tevékenységébe történő tevőleges bekapcsolódást;
  • a helyi társadalom életében való aktív jelenlétet, aminek érdekében keressük az intézmény szolgáltatói, pasztorális szerepvállalásának lehetőségeit.

Hisszük és valljuk, hogy:

• a Krisztussal való személyes találkozás öröme életalakító erő mind az egyén, mind a Főiskola közössége számára;
  • a természeti törvényeken alapuló keresztény kultúra, a keresztény nevelési elvek és tradíciók, valamint a karitatív szemlélet elsajátítása nemcsak közösségi érték vagy nemzetgazdasági tőke, hanem a jellem formálódásához és az egyén boldogulásához is nélkülözhetetlen, értéktartó befektetés.

A küldetés eléréséhez szükséges folyamatok szabályozását az ESG 2015 előírásai szerint végezzük.

A Főiskola vezetése arra ösztönzi munkatársait:

• hogy a minőségpolitikát megismerjék;
  • munkájukban és személyes életvitelükben fokozott elkötelezettséget és igényességet tanúsítsanak;
  • ismereteiket, tudásukat folyamatosan bővítsék.

Jelen dokumentum az aláírás napjától visszavonásig hatályos.”

Veszprém, 2021. július 15.

Dr. Sebestyén József

rektor