Rektori kinevezést kapott Főiskolánk megbízott vezetője

Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke öt évre dr. Sebestyén Józsefet bízta meg a Veszprémi Érseki Hittudományi Főiskola rektori teendőinek ellátásával.

A kinevezési okmányt április 21-én adta át prof. dr. Bódis József, az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért felelős államtitkára Budapesten, a minisztériumban az intézményt 2020. július 1-jétől megbízott rektorként irányító főiskolai tanárnak. Köszöntőjében hangsúlyozta, hogy bár nem mindig hálás és népszerű feladat, de rektornak lenni jó.

Az ünnepélyes átadáson dr. Udvardy György veszprémi érsek is részt vett, aki elmondta, hogy a tradicionális oktatási és kutatási alaptevékenység megerősítése, fejlesztése mellett a Főiskola tevékenységi körének kiszélesítését tartja a következő időszak elsődleges feladatának.

Dr. Sebestyén József rektor – miután megköszönte az érseki bizalmat és a szaktárca támogatását – kifejezte, hogy a  megbízást szolgálatnak tekinti. Nemcsak vezetői hitvallásként, hanem személyes vállalásaként jelölte meg a felsőoktatási alapfeladat-ellátás minőségi megújítását és – egy szolgáltató jellegű főiskola megteremtésével – a társadalmi szerepvállalást, az Egyház missziós tevékenységének támogatását.

177295927 3985472614901105 8616455501473803654 n 1