Együttműködési megállapodást kötött a Veszprémi Érseki Főiskola és a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program
Fotó: Toroczkai Csaba - VEB2023 EKF

Együttműködési megállapodást kötött a Veszprémi Érseki Főiskola és a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program

aaf80242 7786 43d9 b997 4a3a15262024
A gyakorlatban már sikeresen megkezdett tervezést és együttgondolkodást megerősítve szorosan együttműködik a Veszprémi Érseki Főiskola és a Veszprém-Balaton 2023 Zrt. a jövő évi Európa Kulturális Fővárosa program minél sikeresebb megvalósítása érdekében.
Erről írt alá megállapodást dr. Navracsics Tibor, a Veszprém-Balaton 2023 EKF program megvalósításáért felelős kormánybiztos jelenlétében dr. Sebestyén József, a főiskola rektora és Markovits Alíz, a Veszprém-Balaton 2023 Zrt. vezérigazgatója.
A Veszprém-Balaton 2023 Zrt. és a Veszprémi Érseki Főiskola együttműködése a Jutasi KözTéren kezdődött el az idei év elején. A tervek szerint a Főiskola aktívan részt fog venni a Jutasi KözTér programjainak kialakításában és lebonyolításában. A Jutasi lakótelepen zajló közösségfejlesztési projektet „fogadják örökbe", ami azt jelenti, hogy a hallgatók részt vesznek a heti rendszerességgel megvalósuló közösségfejlesztési programokban, aktívan bekapcsolódnak a tervezett futókörhöz kapcsolódó események szervezésébe, és részt vesznek az őszi Jutasi pikniken és annak nyári előrendezvényein, a mini piknikeken. A KözTér helyszínt ad majd a hallgatók által kezdeményezett olyan saját programoknak is, amelyek jól illeszkednek a VEB2023 EKF céljaihoz, és rendkívüli tanórák is lesznek itt.
Dr. Sebestyén József főiskolai tanár, a főiskola rektora azzal összegezte az együttműködés megkezdését, hogy „A Veszprémi Érseki Főiskola kiemelt céljának tekinti, hogy Veszprémben és a régióban olyan szellemi központtá váljon, amelyet a társadalmi felelősségvállalás, a szociális érzékenység, az önkéntesség kultúrájának erősítése és a nemzetgazdaság számára hasznos humáninnovációs képesség jellemez.” Elmondta, hogy a főiskola a felsőoktatási alapfeladat-ellátás mellett lelki- és hivatásgondozó, illetve tehetséggondozó szolgáltatói profil kialakításába fogott, amely szolgáltatásokat 2023-tól szeretnénk bekapcsolni a VEB 2023 vérkeringésébe. Hozzátette: „Szociális szakember-képző és pedagógus-továbbképző intézményként örömmel csatlakozunk olyan szervezetekhez, kezdeményezésekhez és programokhoz, amelyekkel együttműködve meg tudjuk valósítani a társadalmi és kulturális elköteleződés, nem utolsó sorban pedig az önkéntesség életérzésének disszeminálását.”
Részletek a csatolt közleményben olvashatók.
 
 
We use cookies
A weboldal sütiket (cookie-kat) használ, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsa.