Szakmai nap 2017. - Ifjúságsegítés

A Veszprémi Érseki Hittudományi Főiskola szakmai napot szervezett nyílt nappal egybekötve 2017. november 21-én.img 0784 1600

Ebben az évben az ifjúságsegítés köré szerveződtek a programok. A szakmai nap "Az én templomom" Kárpát-medencei vándorkiállítással vette kezdetét.

A nyitó előadást Bálint Bánk főiskolánk docense tartotta a kamaszkorról.

Az őt követő előadások témái a következők voltak:

• Betekintés a "Boldogabb családokért" Családi Életre nevelés program módszertanába
    Előadó: Hortobányiné dr. Nagy Ágnes orvos, szakmai felelős

• Fiatalok az élet küszöbén (FÉK)
    Előadó: Kenessey Béla mentálhigiénés szakember

• Társ-Suli: a párkapcsolat értékének közvetítése a fiatalok számára
    Előadók: Kocsis Tamás görög katolikus lelkész, Kocsis Szászi Anna szociálpedagógus

• Hogyan kísérjük a kamaszokat meggyőződéseik formálásában?
    Előadó: Kis Brigitta programvezető, Pure program

Az előadásokban, a bemutatott programokban közös volt a keresztény értékek képviselete. A szakmai napon részt vettek hallgatóink, szociális intézmények dolgozói, akik tereptanáraink is, védőnők, ifjúságvédelmi felelős. Vendégeink a szakmai napot nagyon hasznosnak és tartalmasnak találták.

A veol.hu beszámolója az alábbi linken érhető el: https://www.veol.hu/kozelet/helyi-kozelet/szakmai-nap-es-vandorkiallitas...

A többi bemutatott anyag és a konferencián készült képek a teljes tartalom megtekintésekor érhetők el.

CSATOLMÁNYDÁTUM
Fájlbevezető 2017.11.27.
FájlVHF képzések rövid reklámja 2017.11.27.
FájlFÉK előadás 2017.11.27.
FájlTársSuli előadás 2017.11.27.