A szerzetesrendek a veszprémi egyházmegyében

A Veszprémi Érsekség Egyháztörténeti Bizottsága 2014. augusztus 27.-én és 28.-án (szerda, csütörtök) kétnapos konferenciát rendez „Szerzetesrendek a veszprémi egyházmegyében” címmel. Tudományos konferenciánknak a Veszprémi Érseki Hittudományi Főiskola (8200, Veszprém, Jutasi út 18/2.) ad otthont.VHF térképen

A rendezvény négy szekcióban kerül lebonyolításra:

1. Középkor
  2. Kora újkor és újkor (16–18. század)
  3. Művelődéstörténet
  4. Legújabbkor (19–20. század)

Az új kutatási eredményeket is tartalmazó 32 előadás várhatóan elősegítheti feltárni az ezer-éves veszprémi egyházmegye mindenkori területén élő és szolgáló szerzetesrendek működését, s tevékenységi szerepüket.

Ilyenek: a szerzetesrendek a pasztorációban, az oktatásban valamint a szeretetszolgálatban, továbbá tevékenységük gazdaság- és művelődés-történeti vonatkozásai. (Mellékelve a konferencia meghívója).

Előzetes tájékozódás alapján komoly érdeklődés várható. A Főiskola a rendezvény zavartalan lebonyolítása érdekében étkezési és szálláslehetőséget ajánl.

Étkezés: a Főiskola éttermében

1. reggeli 500.- Ft/fő/alkalom
  2. ebéd 900.- Ft/fő/alkalom
  3. vacsora 650.- Ft/fő/alkalom

Szálláslehetőség: a Főiskola kollégiumában kétágyas szoba, saját vizesblokkal: 4200.- Ft/fő/éj

A konferencián történő étkezési és szállásigényét szíveskedjen 2014. augusztus 15-ig jelezni a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címen (Kripli Bernadett, könyvtáros), a tárgyban megjelölve a konferenciát. Az írásban történt megrendelést 2014. augusztus 19-ig visszaigazoljuk.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk, s egyben kérjük, szíveskedjen értesíteni barátait, ismerőseit is e nagyszabású konferenciáról.

CSATOLMÁNYDÁTUM
PDF icona konferencia plakátja 2014.07.09.
rendezvény dátuma: 2014. augusztus 27., szerda