Prof. Dr. Papp Lajos szívsebész: A hatalom igazsága...az igazság hatalma...

Moderátor: Dr. Márfi Gyula érsekpapp lajos

Földi, látható világunkban, életünk mindennapjaiban a "kenyérharc" és az érzéki örömszerzés szolgálatában az erőszak és cselvetés az úr! Az életbenmaradás parancsa, a fizikai lét fenntartása bűnök elkövetését, gyötrelmek elviselését jelenti véres, könnyes sorsunkban, életünkben! A fizikai lét igazsága az erő, központja az érdek, mértéke az élv vagy a haszon! A mindenkori hatalom e három pillérre támaszkodva irányítja, manipulálja az emberi közösségeket. Az ember irányította "földi" központú közösségekben - az emberiség történelme során - földi próféták eszméit követve a jobbító szándékok sorra kudarcot vallottak, tragédiába torkolltak! A hatalom igazsága az emberállat ösztönigazsága; önző önérdek!

Mindezekkel szemben áll Krisztus világa: a szeretet, a jóakarat, a szolgálat lelki öröme. Ebből a láthatatlan világból ered minden szépség: vigasztalás, béke, tisztaság! Ereje az igazság, központja az Isten, mértéke a jóakarat és az áldozat. Földi, materiális világunk önmagában vegetáció; nemzés, születés, növekedés, halál. Minden élőlény sajátsága és sorsa! A szellemi szikra, a lélek emelheti ki az embert a természet világából és Isten földi mása tudatosan tehet az élő-eleven világ jobbításáért. De csak a szellem erejével. A felelőssége tudatában: tenni a másikért, másokért, családjáért, kisebb vagy nagyobb élőközösség érdekeiért, hazájáért, az emberiségért. Az anyagi világ és szellemi világ ellentmondása csak az egyes emberben oldódhat fel, válhat harmonikussá a létben. E két világ vívja örök harcát szakadatlanul.

Élete, munkássága

1948-ban született Aranyosgadányban. Iskoláit Pécsett a Nagy Lajos Gimnáziumban és az Orvostudományi Egyetemen végezte.

Kutatási területei

Az ép és károsodott keringésű szív véráramának vizsgálata. Katekolaminok és cardiotonikus ágensek hatásainak vizsgálata állatkísérletes modelleken és extracorporalis szívműtéteken. Teljes revasculatio lehetősége szívműtétekben.

Végzettségei

• 1973. szeptember - általános orvosi diploma (cum laude)
  • 1978 Anaesthesiológiai és intenzív terápia szakvizsga (jeles)
  • 1982 általános sebészet szakvizsga (jeles)