Prof. Dr. Csath Magdolna egyetemi tanár: Merre megyünk és hová jutunk?

Moderátor: dr. Somogyi Ferenc, egyetemi docenscsath magdolna

1966-ban végzett a Közgazdaságtudományi Egyetemen. 1969-ben, a TV-ben megrendezett "Fiatalok Közgazdasági Vetél kedőjének"  első helyezettje. 1972-73-ban Londonban, a Business School-on folytatja tanulmányait. 1992-ben a közgazdaság-tudományok doktora címet (MTA), 1996-ban habilitált doktori címet nyer gazdálkodástudományból a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen. 1984-ben A Stratégiai Tervezés című könyvért  "Az év legjobb vezetési-közgazdaságtani szakkönyve" díjat, 1991-ben  "Buchan Distingushed Professor" címet és díjat, (USA) nyerte el.

Tagja a Professzorok Batthyány Körének, a 100-ak tanácsának" és a "Trianon Társaság"-nak, továbbá a J. Mander és D. Korten által vezetett "International Forum on Globalization" (USA) nevű szervezetnek. Több könyvet írt, legutóbb "Kiút a globalizációs zsákutcából" címmel.

A Nemzeti Keresztényszociális Fórum alelnöke.

• Gazdasági és társadalmi mutatóink a nemzetközi elemzések tükrében. Mély gödörben: a hanyatlás társadalmi, gazdasági és erkölcsi okai.
  • Felelős versenyképesség, a versenyképesség romlás jövőbeni következményei.
  • Káosz az egész ségügyben: mi ez, ha nem népirtás?
  • A GDP növekedés és a fejlődés két külön ügy. A fontosabb a fejlődés lenne!
  • A meg szorítás indokolatlan, a konvergencia terv félrevezetés.
  • "Latinamerikanizálódó" Magyarország.
  • Mire van pénz és mire nincs, és miért?
  • Magyarország „neoliberális átnevelő tábor”.
  • Ki húz hasznot az EU-s tagságból?
  • Tagok vagyunk vagy gyarmatok?
A rendezvény dátuma: 2007. október 17., szerda