Dr. Mikola István orvos, egészségügy miniszter: Egészségesen élni jó!

Moderátor: Dr. Birher Nándor főiskolai tanármikola istvan

Mindannyiunknak van egy álma: egészségesen, testi és szellemi erőnk teljében minél hosszabb, sikeres életet éljünk szeretteink, barátaink körében. Legyünk megbecsültek, érezzük, hogy szükség van ránk, és munkánkban, családi életünkben legyünk hasznosak és boldogok. A jelenlegi tragikus népegészségügyi állapotok javításához széles társadalmi összefogásra van szükség. Történelmi helyzetben élünk. A rendszerváltozás befejezése, európai integrációnk sikeres véghezvitele csak akkor lesz eredményes, ha legfőbb erőforrásunk, polgáraink alkotó ereje nem törik meg minduntalan, és létszámukban sem fogyatkozunk tovább. Ehhez kell a mindenkori kormányok elszántsága, nem lankadó programalkotása és az egész társadalom hitből, meggyőződésből fakadó aktív részvétele. A tíz-húsz év múlva jelentkező eredmények elérése érdekében haladéktalanul lépnünk kell mind egyéni életünkben, mind társadalmi méretekben. öntudatos, magukért és utódaikért felelős és azért cselekvő polgárok lehetnek csak zálogai a jövő sikeres Magyarországának.

Önéletrajz

1947-ben született Veszprémben. Budapesten orvostudományi egyetemi diplomát, majd belgyógyászati és infektológiai szakorvosi képesítést szerzett. Több, mint két évtizeden keresztül a betegágy mellett gyógyító orvosi munkát végzett, majd kórházigazgató főorvosként tevékenykedett. Az Egyesült államokban folytatott postgraduális tanulmányokat követően „health care management” diplomát kapott. 1991-92-ben miniszteri biztosként felügyelte a Társadalombiztosítást. A Magyar Kórházszövetség európai alelnökeként a kórházi betegellátás szervezési kérdéseivel foglalkozott. Közel száz publikációja, könyve, könyvfejezete jelent meg. Számos hazai és nemzetközi társaság és az Egészségügyi Tudományos Tanács elnökségi tagja. 1995-től a főváros epidemiológikus főorvosaként, majd a nemzetközi gyógyszergyártók menedzser igazgatójaként dolgozott. 1999-ben az Országos Vérellátó Szolgálat főigazgatója, majd egészségügyi miniszter. A 2002. Májusi kormányváltást követően a Magyar Tudományos Akadémia munkatársa, elnöki tanácsadója.

CSATOLMÁNYDÁTUM
PDF iconaz előadás teljes szövege 2013.11.26.

A rendezvény dátuma: 2003. február 13., csütörtök, típusa: beszélgetés barátainkkal