Studia Wesprimiensia

A Veszprémi Érseki Főiskola tudományos folyóirata

studia_nyitolap_copy.jpg
A borítóra kattintva elérhetőek a Studia Wesprimiensia folyóirat számai

A Veszprémi Érseki Főiskola Studia Wesprimiensia című tudományos folyóirata több évtizedes múltra tekint vissza. 1999-től jelenik meg, évente egy alkalommal. A korábbi számok online formában a MATARKA, az Elektronikus Periodika Adatbázis (EPA), valamint az academia.edu felületén érhetőek el, illetve tölthetőek le. A folyóirat Szerkesztősége közlésre – a Főiskola képzésterületi szerkezetének és arculatának megfelelően – számos témában és különféle módszertannal készült tanulmányt fogad be a teológia, a neveléstudomány-pedagógia, a bölcsészet- és társadalomtudomány területéről. A folyóirat kizárólag elsőközléseket tartalmaz, amelyek 2022-ig kizárólag nyomtatott, 2022-től nyomtatott és online formában jelennek meg. A folyóirat kiemelt hangsúlyt helyez Veszprém város, Veszprém vármegye, valamint a Balaton régió és Közép-Dunántúl kulturális örökségével, történelmével és hitéletével kapcsolatos írásokra.

A Studia Wesprimiensia 2022-ig rendszerint eredeti tanulmányok és esszék közlését biztosította. 2023-tól összefoglaló közlemények, forrásközlések, recenziók (könyvszemlék) és konferenciaközlemények publikálását is lehetővé tesszük. A tanulmányok előírt terjedelme 40–60 000 karakter (leütés nélkül), a recenzióké 6–10 000 karakter (leütés nélkül). Lehetőséget biztosítunk továbbá vendégszerkesztők számára tematikus különszámok összeállítására, szerkesztésére.

A tanulmányokat a Studia Wesprimiensia folyóirat egységes kézirat-leadási és hivatkozási útmutatója lehet megküldeni a Szerkesztőség e-mail címére. A kéziratokat kettős, ún. „vak” lektorálásnak (double-blind peer review) vetjük alá, amelyről részletesebben a Studia Wesprimiensia folyóirat lektorálási rendjében tájékozódhat.

A szerkesztőség postázási címe: 8200 Veszprém, Jutasi út 18/2.

(Kéziratokat nem őrzünk meg, és nem küldünk vissza.)

Szerkesztőség

Főszerkesztő: Dr. Sebestyén József rektor, főiskolai tanár (Veszprémi Érseki Főiskola)

Főszerkesztő-helyettes: Dr. Birher Nándor egyetemi tanár (Veszprémi Érseki Főiskola)

Főszerkesztő-helyettes: Dr. Hajnáczky Tamás tudományos főmunkatárs (Veszprémi Érseki Főiskola)