Főiskolánk rendezte 2026. május 13-án a Szociálpedagógus Képzők Találkozóját, amelyen nyolc képzőintézmény 23 képviselője vett részt. Az eseményen dr. Sebestyén József rektor és dr. Szűts István Gergely a Szociális Tanulmányok Tanszék tanszékvezető-helyettes köszöntötték a vendégeket.
A köszöntőket követően az intézet- és tanszékvezetők tájékoztatást adtak intézményeik szociálpedagógiai képzéseinek aktuális helyzetéről, a felmerülő nehézségekről, valamint a jövőbeni tervekről. A közös gondolkodás során több fontos együttműködési lehetőség is felmerült, többek között közös konferenciák, kutatások és publikációk szervezése, továbbá egyeztetés a mintatantervek fejlesztéséről és a szakdolgozatokkal kapcsolatos kihívásokról.
A résztvevők tájékoztatást kaptak dr. Gortka Rákó Erzsébet a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar, Szociálpedagógiai Tanszékének dékánjától is, aki az OTDK Szociálpedagógiai Szekciójának képviselőjeként a kollégák együttműködését kérte.
A program részeként bemutatásra került Rostáné dr. Riez Andrea egyetemi docensünk moderálása mellett dr. Hadnagy József, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem tanszékvezetője, egyetemi docensének a Csoportmunka és közösségfejlesztés – A szociálpedagógia kontextusában című könyve. A hiánypótló tanulmánykötet bemutatása során szakmai kérdések kerültek előtérbe, majd a közönség soraiból is számos konkrét kérdés és értékes visszajelzés érkezett.
A résztvevők külön köszönetüket és elismerésüket fejezték ki a rendezvény színvonalas ellátásáért és szervezéséért.
