A beszámolási időszakban képzési célú személyzeti mobilitáson vettem részt a nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetemen (PKE). A mobilitás célja az intézményi jó gyakorlatok megismerése, a nemzetközi együttműködések fejlesztési lehetőségeinek feltérképezése, valamint az Erasmus+ program megvalósításához kapcsolódó tapasztalatcsere volt. A program során részletes és strukturált tájékoztatást kaptam az Erasmus+ program keretében zajló tevékenységekről, az intézményi működés releváns területeiről, valamint az aktuális fejlesztési és kutatási irányokról.
A mobilitás során szerzett tapasztalatok megerősítették, hogy az intézmény aktív szerepet vállal az Európai Oktatási Térség célkitűzéseinek megvalósításában. Az egyetem stratégiájába beépülnek az Európai Bizottság által meghatározott prioritások, különös tekintettel a külföldön szerzett tanulmányok elismerésének elősegítésére, az idegen nyelvi és digitális kompetenciák fejlesztésére, az inkluzivitás és az esélyegyenlőség biztosítására a minőségi oktatáshoz való hozzáférés terén, valamint az aktív állampolgári szerepvállalás ösztönzésére. Az intézmény törekszik arra, hogy a hallgatók és munkatársak számára egyaránt támogató, nemzetközi szinten is versenyképes környezetet biztosítson.
